Instytuacja Filmowa Max-Film S.A. Sieć kin studyjna i lokalnych

Wybierz kino

Aktualności

Teraz i w godzinę śmierci - premiera w 100-lecie objawień fatimskich

19-24.V godz. 16:30
25.V godz. 14:15
3-4.VI godz. 13:00
10-11.VI godz. 11:30

„Teraz i w godzinę śmierci” to wielka, epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Termin premiery filmu wybrany został nieprzypadkowo i zbiega się z obchodami Jubileuszu 100 rocznicy objawień fatimskich.

Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest już spokojny. W zaciśniętej, brudnej od krwi pięści, trzyma różaniec. Autorka zdjęcia zginie w Afganistanie trzy lata później.
Historia tej fotografii stała się inspiracją dla dwóch polskich filmowców Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Wraz z kamerą wyruszyli w wielomiesięczną podróż przez cztery kontynenty, by przekonać się czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii.

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja zachęcając do odmawiania różańca podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?

 

2017 © Novekino. All Rights Reserved|Kontakt|Rezerwacja|Regulaminy|Informacja o wykorzystaniu Cookies
projekt i wykonanie : VEGA Internet Studio