Rezerwacja 22 839 23 65

16. WPFG: Lądek Film Tour – Spectre Expedition

16. WPFG: Lądek Film Tour – Spectre Expedition
o

16. WPFG: Lądek Film Tour – Spectre Expedition

c

Opis filmu

FROZEN TITANS  Kanada 2014, reż. Bryan Smith, David Pearson, 52 min.
Opowieść o projekcie kanadyjskiego wspinacza lodowego Willa Gadda, który dzięki wyobraźni i wytrwałości podejmuje coraz trudniejsze wyzwania w swojej dziedzinie sportu. Tym razem atakuje unikatowe nacieki lodowe w Helmcken Falls (Kolumbia Brytyjska, Kanada). 140-metrowa droga – która została uznana za najtrudniejszą lodową i mikstową drogę na świecie – prowadzi przez jaskinię, bogato udekorowaną gigantycznymi, przewieszonymi soplami. Ten projekt stał się obsesją Willa Gadda.

SPECTRE EXPEDITION. TO THE END OF THE WORLD  W. Brytania 2019, reż. Alastair Lee, Leo Houlding, 49 min.
2000 przebytych kilometrów, ładunki ważące 200 kilogramów, 65 dni, trzech kumpli, jedna góra. Bez pomocy z zewnątrz, z użyciem snow-kite’ów do pokonywania dużych odległości, przy pomocy których można przemieszczać się z prędkością do 60 km/h. Niesamowita opowieść o marzeniu Leo Houldinga, Jeana Burguna i Marka Sedona, by zdobyć Spectre – wznoszący się w samym sercu Antarktydy.

a

Seansey

Polecamy również

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele, w thrillerze reżysera "Gwiezdnych wojen”. Nowoczesne i pełne czarnego humoru...
komedia/thriller