Rezerwacja 22 839 23 65

16. WPFG: Zew Wysokości/ Anna Czerwińska i Marek Konecki

16. WPFG: Zew Wysokości/ Anna Czerwińska i Marek Konecki
o

16. WPFG: Zew Wysokości/ Anna Czerwińska i Marek Konecki

c

Opis filmu

ZEW WYSOKOŚCI  Słowacja 2019, reż. Ratislav Hatiar, 64 min.
W maju 2017 roku, po zdobyciu Dhaulagiri, Peter Hamor jako pierwszy Słowak skompletował Koronę Himalajów. Co ważniejsze, Peter zdobył najwyższe szczyty bez dodatkowego tlenu, za wyjątkiem pierwszego – Mount Everestu, na który wszedł w 1998 roku. Wspinał się w Tatrach, w Alpach (północna ściana Eigeru, północna ściana Matterhornu, Grandes Jorasses), zdobył Koronę Ziemi. Jego górskimi partnerami byli m.in. Piotr Pustelnik i Piotr Morawski. Na wspólne wyprawy jeździł też Darek Załuski, którego znakomite zdjęcia filmowe są okrasą tej wspaniałej retrospektywy.

ANNA CZERWIŃSKA i MAREK KONECKI – o książce „Lodowy rycerz”
Marek Konecki od ponad 40 lat swoimi rysunkami satyrycznymi komentuje to, co się dzieje w środowisku górskim. Tym razem pokusił się o zebranie najbardziej wyrazistych prac z całego okresu działalności, opatrzył krótkimi teksami satyrycznymi i wydał pod intrygującym tytułem „Lodowy rycerz”. O zabawnych sytuacjach w górach, nawiązujących do prezentowanych równolegle na ekranie rysunków Marka Koneckiego, opowie znana z gawędziarskich zdolności Anna Czerwińska.

a

Seanse

niedziela, 15 grudnia 18:15


y

Polecamy również

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele, w thrillerze reżysera "Gwiezdnych wojen”. Nowoczesne i pełne czarnego humoru...
komedia/thriller