Rezerwacja 22 839 23 65

Krytycznym okiem

W wybrany PIĄTEK miesiąca pokaz filmu z udziałem krytyka filmowego

 

Kolejne spotkanie z cyklu Krytycznym Okiem już

już 6 marca, o godzinie 20:00 

film:

"SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER", REŻ. JAN KOMASA

prelekcja przed seansem oraz rozmowę po seansie jest prowadzone przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego

 


 

reżyseria:
Jan Komasa
 produkcja:
Polska

gatunek:
thriller
premiera filmu:
6 marca 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu Krytycznym Okiem w tym roku! 6 marca o godz. 20:00 na naszym ekranie premierowy pokaz najnowszego filmu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Prelekcje przed seansem poprowadzi krytyk filmowy - Janusz Wróblewski. Bilety są już dostępne w kasie kina oraz on-line!

Druga część głośnej „Sali samobójców” – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy („Miasto 44”) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt.

Główną rolę w produkcji gra Maciej Musiałowski. Obok niego na ekranie zobaczymy m.in.: Vanessę Aleksander, Danutę Stenkę, Agatę Kuleszę, Macieja Stuhra, Jacka Komana, Julię Wieniawę i Adama Gradowskiego

 „Sala samobójców. Hejter” to nowy, porażająco aktualny manifest młodego pokolenia. Zobacz, jak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna polska młodzież. Odkryj mroczną stronę mediów społecznościowych i przekleństwo hejtu. Rzuć się w wir rzeczywistości wirtualnej i przystąp do gry o najwyższą stawkę.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.