Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

IV Festiwal Filmów Chrześcijańskich "ARKA 2019"/ 17.11 "Schronienie w chmurach"

 

FESTIWAL FILMÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH

 

Czwarta już edycja Festiwalu Arka jest odpowiedzią na potrzeby ludzi ceniących spotkania z filmem dobrym i ważnym – w myśl hasła przewodniego: „Weź udział w święcie kina chrześcijańskiego”. Wierzymy, że filmy, które wybraliśmy i które obejrzy polska publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich. Wartościach, które zbudowały fundamenty naszego świata i które są tak ważne dla wspólnego rozwoju Polski i Europy.

 

 

 

PROGRAM:

10 listopada, godz. 16:00 "Lourdes" - bilety już w sprzedaży! 

reżyseria: Thierry Demaiziere, Alban Teurlai   
Francja, 2019
czas trwania: 95 min 

Reżyserzy Thierry Demaiziere i Alban Teurla zabierają widza w podróż do groty w Lourdes, na skale której miliony ludzi odcisnęło ślad swych marzeń, oczekiwań, nadziei i bólu. Prowadzą widza do najważniejszych miejsc i  prezentują świadectwa ludzi przybywających do tego miejsca, a także opowiadają o dokonujących się tam codziennych cudach.
Pełnometrażowy dokument we Francji okazał się niesamowitym sukcesem frekwencyjnym. Krytycy podkreślają, że sukces „Lourdes” pokazuje, że ludzie wciąż poszukują wiary, wartości i sensu.

 Po seansie odbędzie się spotkanie z dr. O. Markiem Kotyńskim i Pawłem Kęską

 

17 listopada, godz. 16:00 "Schronienie w chmurach"

reż. Robert Budina,
Albania, 2018
czas trwania: 85 min

Historia Besnika samotnego pasterza i muzułmanina, nawiedzonego niespełnioną miłością. Jest synem katolickiej matki i byłego ojca komunistycznego, którym opiekuje się w albańskiej wiosce w górach. Wiosce, w której chrześcijanie i muzułmanie znaleźli sposób na pokojowe współistnienie. Nawet po odkryciu, że stary meczet był kościołem i że budynek był tak naprawdę dzielony przez dwie religie w przeszłości, spokój życia codziennego można zachować.  Jednak po śmierci ojca drastyczne zmiany zagrażają rodzinie Besnika, a pasterz jest zmuszony szukać własnej drogi

 

24 listopada, godz. 16:00 "Odrodzenie


 reż Kristof Hoornaert    
Belgia, 2018
czas trwania: 110 min

 Dwoje bohaterów uwikłanych w trudną historię, to belgijska opowieść od kondycji człowieka w filmie Kristofa Hoornaerta „Odrodzenie/ Resurrection”.
Młody mężczyzna zabija w lesie swojego brata, a następnie próbuje zmyć z  siebie ślady zbrodni. Starszy mężczyzna znajduje bohatera i postanawia dać mu schronienie.  W ciszy natury rozgrywa się dramat wewnętrzny. Tajemnicza historia pozwala widzom zagłębić się za zakamarki duszy stawiają pytania o odpowiedzialność, winę, karę i odkupienie.

 

1 grudnia, godz. 16:00 "Życie w górach"

reż. Grant Baldwin   
Niemcy, 2018
czas trwania: 76 min

Pięknie sfilmowany, niesamowity obraz ludzkiej pasji, która stała się istotą życia.  Majestatyczność górskich krajobrazów napawa szczególnym lękiem. Kolumbia Brytyjska to prowincja Kanady, której 75% terenu stanowią góry, ale jej mieszkańcy rzadko wyruszają na dalekie górskie wyprawy. Jednak dla niektórych to góry stanowią centrum i sens życia.
Martina Halik  i jej 60 - letnia mama Tania, jako pierwszy kobiecy zespół, wyruszają na 2300-km górski trekking z Kanady na Alaskę, wzdłuż  niebezpiecznego  pasma Gór Nadbrzeżnych. W ich historię wplecione są opowieści o ludziach, którzy wybrali życie w górach: zakonnic, które właśnie tutaj najbardziej czują bliskość Boga, artysty - tworzącego śnieżne obrazy czy parze, która od 50 lat żyje w głębokiej dziczy, bez dostępu do prądu.