Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

CYKL IN MUNDO "GÓRY": "Trzy bieguny. Spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim" 26.11, 19:00

 

Zapraszamy na spotkanie:

"Trzy bieguny. Spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim"

 wtorek, 26 listopada, godz.19:00, bilety: 25zł już w sprzedaży!

 

Zapraszamy we wtorek, 26 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim. 


Leszek Cichy, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu i Marek Kamiński, ekstremalny polarnik opowiedzą o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy. Będzie to opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni.
Leszek Cichy - jeden z pierwszych polskich Himalaistów. Brał udział w najważniejszych i pionierskich wyprawach, był świadkiem i uczestnikiem polskiego podboju Himalajów w złotej erze polskiego himalaizmu. Wspinał się  m.in. z Wandą Rutkiewicz, Krzysztofem Wielickim.  W 1980 jako pierwszy człowiek (wraz z Krzysztofem Wielickim) stanął zimą na najwyższym szczycie świata – Mount Evereście.

Marek Kamiński - podróżnik, zdobywca, eksplorer. Samotnie zdobył biegu południowy. Jako pierwszy człowiek zdobył dwa bieguny w ciągu jednego roku. W książce wspomina niezwykłe wyprawy, trudną młodość i  moment, w którym podjął decyzję o zostaniu podróżnikiem.
-------
Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry” w kinie Wisła. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.
Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina Wisła albo online.