Rezerwacja 22 839 23 65

Newsy

Pokazy przedpremierowe: "Nędznicy" | "Kłamstewko" | "Matthias i Maxime"- bilety już w sprzedaży

  Zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu:

"Kłamstewko"
1.02 (sobota) godz. 18:20

bilety już w sprzedaży!


reżyseria: Lulu Wang
 produkcja: USA, Chiny
gatunek: Dramat, Komedia
 premiera filmu: 7 lutego 2020

„Kłamstewko” to pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli. W rolach głównych: nominowana do Złotego Globu Awkwafina, wschodząca gwiazda Hollywood, jedna z największych faworytek do zdobycia Oscara dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej, nagrodzona już m.in. statuetką Gotham Awards dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła już nominacje m.in. do Film Independent Spirit Awards i Satellite Awards.

WSZYSTKIE TAJEMNICE DOZWOLONE!

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

GŁOSY PRASY:

Uniwersalna, pięknie opowiedziana historia, którą pokocha każda widownia!
New York Post

Zachwycająca Awkwafina w drodze po Oscara!
IndieWire

Rewelacyjny pod każdym względem film Lulu Wang ze zjawiskową Awkwafiną, mocną kandydatką do Oscara, to zabawny, wzruszający, pełen życia film o relacjach rodzinnych w każdej kulturze
The Rolling Stone

Ten film to afirmacja życia. Rozgrzeje Wasze serca!
ReelViews

  Zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu:

"Matthias i Maxime"
2.02 (niedziela) godz. 18:20

bilety już w sprzedaży!


reżyseria: Xavier Dolan
 produkcja: Kanada
gatunek: Dramat
 premiera filmu: 21 lutego 2020

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.

„Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) brzmiących jak wyznanie, którego nie ma się odwagi uczynić wprost.

Maxime (Xavier Dolan zagrał we własnym filmie po raz pierwszy od 6 lat) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Dolan jest mistrzem pozornie banalnych scen, w których kryją się sięgające zenitu emocje i rozsadzające rutynę dramaty. Ma doskonały słuch do nastroju i jak nikt czuje ducha czasu. Jego bohaterowie jeszcze pamiętają treść „Harry’ego Pottera” i „Dragon Ball”, ale już oglądają „Inwazję barbarzyńców” – kultowy film o grupie wiekowych przyjaciół. Zawieszeni pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, przeczuwają, że nigdy nie będzie lepszej okazji, żeby ryzykując wszystko, powiedzieć: „Kocham”. 

  Zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu:

"Nędznicy"
5.02 (środa) godz. 18:00 oraz 6.02 (czwartek) godz. 18:00

bilety już w sprzedaży!

reżyseria: Ladj Dy
 produkcja: Francja
gatunek: Dramat
 premiera filmu: 28 lutego 2020

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumi?res Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie). Za oscarową kampanię filmu odpowiada Amazon Studios („Zimna wojna”, „Manchester by the Sea”).

Nominowani do Oscara „Nędznicy”  to niezwykla świeża, współczesna, trzymająca w napięciu i pełna emocji historia. Kiedy grupa dzieciaków kradnie małe lwiątko z miejscowego cyrku, nikt nie spodziewa się, że niewinny psikus wymknie się spod kontroli i wywoła lawinę wydarzeń na pulsujących od napięć przedmieściach.

„Drapieżny, mocny, pełen świeżości – prawdziwie dzieło!” – czytamy w Rolling Stone.  „Zapiera dech do ostatniej minuty” – napisało Variety. „Szokujący, ekscytujący, fascynujący!” dodaje BBC.com. „Wybuchowy debiut! – wtóruje im recenzent The Hollywood Reporter.