Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🎬 Spotkania Filmowe 2019 🎬

 

 

 Zimowa odsłona Spotkania Filmowe na przełomie styczeń-luty 2019 w każdy poniedziałek

Przed każdym filmem zapraszamy na mały poczęstunek w skład którego wchodzą herbata/kawa oraz ciastko

Rozpoczęcie projekcji filmowej o 18:30

Bilety w cenie 15 złotych

Filmy kinowe o poważnej tematyce

DPR

 
  07.01.2019r.
 
 

 reżyseria: Meryem Benm'Barek-Alo?si
scenariusz: Meryem Benm'Barek-Alo?si
gatunek: dramat
kraj produkcji: Francja, Katar
rok produkcji: 2018

czas filmu: 1 godz. 20 min.

 

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu. Reżyserka Meryem Benm'Barek-Alo?si, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

 
 14.01.2019r.
 
 

reżyseria: Paul Dano
scenariusz: Paul Dano, Zoe Kazan
gatunek: dramat/romans
kraj produkcji: USA
rok produkcji: 2018

czas filmu: 1 godz. 44 min.

 

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

 
 21.01.2019r.
 
 

reżyseria: Ewa Bukowska
scenariusz: Ewa Bukowska
gatunek: dramat
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2017

czas filmu: 1 godz. 22 min.

 

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

 
 28.01.2019r.
 
 
 

reżyseria: Gustav Möller
scenariusz: Gustav Möller, Emil Nygaard Albertsen
gatunek: thriller
kraj produkcji: Dania
rok produkcji: 2018

czas filmu: 1 godz. 25 min.

 

Skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

 
 04.02.2019r.
 
 

reżyseria: Paolo Sorrentino
scenariusz: Umberto Contarello, Paolo Sorrentino
gatunek: biograficzny/dramat/komedia
kraj produkcji: Francja, Włochy
rok produkcji: 2018

czas filmu: 2 godz. 31 min.

 

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 
 11.02.2019r.
 
 

reżyseria: Krzysztof Zanussi
scenariusz: Krzysztof Zanussi
gatunek: dramat
kraj produkcji: Polska, Ukraina, Węgry, Litwa
rok produkcji: 2018

czas filmu: 1 godz. 57 min.

 

Początek XX wieku, obrzeża Cesarstwa Rosyjskiego. Doktor podaje śmiertelną dawkę eteru młodej kobiecie, którą pragnie uwieść. Ucieka. Znajduje zatrudnienie w austriacko-węgierskiej twierdzy, gdzie kontynuuje swoje eksperymenty z eterem. Ich celem jest uśmierzenie bólu, ale też manipulowanie ludzkim zachowaniem. Cena powodzenia to utrata duszy, ale miłość może wybawić Doktora od wiecznego potępienia.

 
 18.02.2019r.
 
 

reżyseria: Jean-François Richet
scenariusz: Éric Besnard
gatunek: przygodowy
kraj produkcji: Francja

czas filmu: 1 godz. 50 min.

 

Intrygi na najwyższych szczeblach władzy, brutalne morderstwa i mrok, który oblepia jak smoła, czyli wszystko to, co kochają miłośnicy klimatycznych kryminałów. Vincent Cassel jako Vidocq – awanturnik i kryminalista, który został szefem francuskiej policji, wiódł burzliwe życie, inspirując takich pisarzy jak Victor Hugo czy Edgar Allan Poe.


  25.02.2019r. 

 

reżyseria: Lars von Trier
scenariusz: Lars von Trier
gatunek: dramat
kraj produkcji: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja

czas filmu: 2 godz. 35 min.

 

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie  inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

„Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.


 
 
Wydarzenie wspierają
 

 

x

Newsy

y

Polecamy również

Bracia Sisters - napisy

Oregon, lata 50. XIX wieku. Bracia Sisters otrzymują zadanie od swojego szefa. Muszą złapać złodzieja, który go okradł.
western

Kobiety mafii 2

Królowe polskiej mafii wracają w gangsterskiej superprodukcji, wyznaczającej nowe standardy gatunkowe dla krajowej kinematografii. Film „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi to...
sensacyjny

LEGO® PRZYGODA 2 - dubbing

Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO®niszczą wszystko w...
animowany/przygodowy

Planeta Singli 3

Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie...
komedia/romantyczny

Baner