Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🔥 HOT NEWS 🔥
🎞️ Premiery i wydarzenia 🎞️
📽️ od 13. Września

     

 

 NoveKino Przedwiośnie w Płocku zaprasza na premiery filmowe

 

od 13. września zapraszamy na polski film w reżyserii Michała Rosa, "Piłsudski".

Piłsudski

To nie miało prawa się udać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski Ziuk (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.


Druga premierowa propozycja to hiszpański film animowany "Wyprawa Magellana" w wersji z dubbingiem.

Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

Wyprawa Magellana (dubbing)

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii... na zawsze!


W sobotę i niedzielę (14 i 15 września) o godzinie 11:00 zapraszamy na BAJKORANKI. W ramach cyklu odbędzie się pokaz filmu animowanego "Toy Story 4" dubbing. Po seansach zapraszamy do na animacje przygotowane przez Teatr Form Wielu.  

 

Bajkoranki: Toy Story 4 (dubbing)

Toy Story to jeden z kamieni milowych w historii kina animowanego. Po latach dominacji filmu rysunkowego zapoczątkował epokę animacji komputerowej, za co twórcy zostali docenieni przez przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Filmową. A że twórcy Toy Story nie spoczęli na laurach, słynna animacja doczekała się kontynuacji i zyskała status kultowej serii. Tego lata polscy widzowie po raz kolejny będą mogli spojrzeć na świat oczami tytułowych zabawek – Toy Story 4 wejdzie na ekrany kin 9 sierpnia. Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonnie. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki...


W środę, 18. września o godzinie 13:10 zapraszamy na Rodzinne Oglądanie i pokaz filmu animowanego "Wyprawa Magellana" dubbing. Bilety w cenie 15 złotych.

 


W poniedziałek, 16. września o godzinie 18:30 zapraszamy na wyjątkową projekcje filmową w ramach Spotkań Filmowych. Wyświetlony zostanie film "Ból i blask" w reżyserii Pedro Almodóvara.

Przed seansem zapraszamy na herbatę/kawę i ciastko

Bilety w cenie 15 złotych

 

Spotkania Filmowe
Ból i blask (napisy)

reżyseria: Pedro Almodóvar
scenariusz: Pedro Almodóvar
gatunek: dramat
kraj produkcji: Hiszpania
rok produkcji: 2019
czas filmu: 1 godz. 53 minuty

 
Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Po seansie zapraszamy do udziału w spotkaniu z zaproszonym gościem oraz dyskusji o filmie
 
Jolanta Liczkowska-Czakyrowa - psychoterapeutka psychoanalityczna, absolwentka Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej, ukończyła również pedagogikę specjalną na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Sankt Petersburgu, pracuje w gabinecie prywatnym w Toruniu. Jest pomysłodawczynią oraz współprowadzącą od 3 lat cykl "Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem" w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
Rozmowę poprowadzi Anna Dymek - absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.

Wydarzenie wspierają

 

NoveKino Przedwiośnie wraz z GRIMPI zapraszają 15 września (niedziela) o godz. 16:00 seans z cyklu Kino Podróżnika - pokaz filmu dokumentalnego “Ostatni Górale”. Bilety zgodne z cennikiem dnia. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek. Odbędzie się również losowanie nagród od GRIMPI.

 

Kino Podróżnika
Ostatni Górale

Film przedstawia portrety kilku polskich górali, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci. Ludzi, których charakter kształtuje się w konfrontacji z naturą - niedostępnymi górami, zmianami pogody i zwierzętami. Wysokie szczyty Tatr stają się czymś więcej niż tylko niemym obserwatorem naszych bohaterów.  

Czy kultura podhalańskich górali jest równie trwała jak otaczające ich góry? A może to ostatnia chwila, żeby zarejestrować ją wśród gór, a nie tylko w muzeum sztuki ludowej?
 
Ostatni Górale zostali też laureatem Drewnianej Góry na 14. Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem oraz Złotej Kozicy na XI Festiwalu Górskim Adrenalinium.

Współorganizatorem wydarzenia jest GRIMPI


 Ponadto w repertuarze:

  1. Dora i Miasto Złota (dubbing)
  2. Król Lew (dubbing)
  3. To: Rozdział 2 (napisy)
  4. Polityka

Bilety do nabycia w kasach kina lub online

Szczegóły na stronie kina w zakładce REPERTUAR


 

x

Newsy

y

Polecamy również

Piłsudski

To nie miało prawa się udać! Jest rok 1901. Józef „Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia...
biograficzny/dramat

Polityka

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z...

To: Rozdział 2 - napisy

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. "To: Rozdział 2" ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy...
horror

Wyprawa Magellana - dubbing

Stań za starami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj...
animowany/przygodowy

Baner