Newsy
📽️ XII Sputnik nad Polską[🇷🇺] Festiwal Filmów RosyjskichPremiera od 08. Lutego
Zapraszamy na 12. edycję Sputnika nad Polską, Festiwal Filmów Rosyjskich 2019 do NoveKino Przedwiośnie w Płocku
Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a nawet także filmy dla dzieci.
Bilety do nabycia w kasach kina lub online
Cena za bilet to 18 zł
Możliwość rezerwacji miejsc
(telefonicznie, online lub stacjonarnie przy kasach kina)
Projekcje filmowe codziennie
od 08. lutego do 14. lutego w godzinach 18:00
Zapraszamy!
HARMONOGRAM
08.02 - " Głębokie rzeki " (napisy)
09.02 - " Serce świata" (napisy)
10.02 - " Ambiwalencja " (napisy)
11.02 - " Dwoje " (napisy)
12.02 - " Trener " (napisy)
13.02 - " LiLi " (napisy)
14.02 - " Animator " (napisy)
Projekcje filmowe
Głębokie rzeki (napisy)
Premiera 08. Luty, start 18:00
Reżyseria: Władimir Bitokow
Scenariusz: Władimir Bitokow
Muzyka: Murat Kabardokow
Zdjęcia: Aleksandr Diemianienko
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 75 min
Nagrody:
Najlepszy debiut na Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi [2018r.]
Ograniczenie wiekowe: od 16. roku życia
Obsada: Oleg Gusejnow, RustamMuratow, MuhamedSabijew, TachirTieplejew
Serce świata (napisy)
Premiera 09. Luty, start 18:00
Reżyseria: Natalia Mieszczaninowa
Scenariusz: Natalia Mieszczaninowa
Zdjęcia: Jewgienij Cwietkow
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 120 min
Nagrody:
Grand Prix Nagroda Gildii Krytyków i Znawców Filmowych, na Festiwalu Kinotwr w Soczi. Grand Prix Festiwalu Sputnik nad Polską [2018r.]
Ograniczenie wiekowe: od 16. roku życia
Obsada: Stiepan Diewonin, Dmitrij Podnozow, Jana Sekste, WitiaOwodkow, Jewgienij Sytyj
Ambiwalencja (napisy)
Premiera 10. Luty, start 18:00
Reżyseria: Anton Bilżo
Scenariusz: Siergiej Taramajew, Lubow Lwowa
Muzyka: Wadim Majewskij, Aleksandr Turkunow
Zdjęcia: Aleksandr Martynow
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 121 min
Nagrody:
Wyróżnienie na Festiwalu Filmowym „Okno na Europę” w Wyborgu [2018r.]
Ograniczenie wiekowe: od 16. roku życia
Obsada: Danił Stiekłow, Jegor Morozow, Olga Cyrsen, Walentin Samochin
Dwoje (napisy)
Premiera 11. Luty, start 18:00
Reżyseria: Timofiej Żałnin
Scenariusz: Timofiej Żałnin
Muzyka: Maksim Pantieliejew
Zdjęcia: Anna Rożeckaja
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 94 min
Nagrody:
Dla najlepszego debiutu (TimofiejŻałnin) na Rosyjskim Otwartym Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi [2018r.]
Ograniczenie wiekowe: od 16. roku życia
Obsada: Tatiana Połosina, Anton Momot, Andriej Szczepoczkin, Aleksandra Mariejewa
Trener (napisy)
Premiera 12. Luty, start 18:00
Reżyseria: Daniła Kozłowskij
Scenariusz: Daniła Kozłowskij, Andriej Zołotariew, Siergiej Czetwieruchin
Muzyka: Oleg Karpaczow
Zdjęcia: Fiodor Lass
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 138 min
Ograniczenie wiekowe: od 12. roku życia
Obsada: DaniłaKozłowskij, Władimir Iljin, Andriej Smolakow, AleksandrIljin junior, Olga Zujewa, Irina Gorbczowa, Wiktor Wierżbickij, Paweł Worożcow
LiLi (napisy)
Premiera 13. Luty, start 18:00
Reżyseria: Anton Czyżykow, Ilja Czyżykow
Scenariusz: Aleksiej Timm
Muzyka: Michaił Czertyszew
Zdjęcia: Anton Żabin
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 85 min
Ograniczenie wiekowe: od 12. roku życia
Obsada: Olimpia Iwlewa, Ilja Małakow, Siergiej Gazarow, Julia Sierina, Iwan Jefremow, AnżełaKorabliowa, Siergiej Batałow, Jekaterina Popowa, Margarita Litowczenko
Animator (napisy)
Premiera 14. Luty, start 18:00
Reżyseria: Ilja Czyżykow, Aleksiej Czyżykow
Scenariusz: Aleksiej Timm
Zdjęcia: Anton Żabin
Gatunek: dramat
Rok: 2018
Czas: 94 min
Ograniczenie wiekowe: od 16. roku życia
Obsada: Jekaterina Wasiljewa, Aleksiej Wiesiołkin, Aleksandra Florinskaja, Siergiej Gazarow, Władimir Iwanow, Jekaterina Zorina, GłafiraKozulina, Walerij Barinow, Władimir Jeriemin