Rezerwacja 22 839 23 65

16. WPFG: Jacek Matuszek / Łukasz Kocewiak

16. WPFG:  Jacek Matuszek / Łukasz Kocewiak
o

16. WPFG: Jacek Matuszek / Łukasz Kocewiak

c

Opis filmu

JACEK MATUSZEK – SOLO. Jak próbowałem przefrunąć przez Dolomity
To multimedialna prelekcja, do której przygotowywałem się... całe życie. Takiego projektu na świecie jeszcze nie było. Plecak ważący prawie 30 kg, a w nim paralotnia, sprzęt do wspinania i biwakowania. Przede mną 190 km trasy przez włoskie Dolomity. Rok przygotowań – samotnego wspinania i latania. Jedna błędna decyzja spowodowała wypadek i zawieszenie projektu. Opowiem o tym, jak odkrywałem wspinanie i latanie na nowo. Jak zostać paralotniarzem i czy złamana noga może powstrzymać marzenie o wolności.

ŁUKASZ KOCEWIAK – Manaslu solo, czyli o magii samodzielnych wypraw górskich
Czy możliwe jest wejście „solo” w gąszczu agencji? Skąd bierze się magnetyzm ośmiu tysięcy metrów? Gdzie leży granica pomiędzy pasją do gór, a obsesją zaliczania coraz to nowych szczytów? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć podczas spotkania z Łukaszem Kocewiakiem, który w tym roku wszedł solo na Manaslu. Łukasz opowie także o przedsięwzięciu „8 solo”, czyli o ciekawej ścieżce rozwoju zamiłowania do gór.

a

Seanse

niedziela, 15 grudnia 16:00


y

Polecamy również

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele, w thrillerze reżysera "Gwiezdnych wojen”. Nowoczesne i pełne czarnego humoru...
komedia/thriller