Rezerwacja 22 839 23 65

16. WPFG: Ostatnia góra

82 minuty
16. WPFG: Ostatnia góra
o

16. WPFG: Ostatnia góra

Reżyseria
Darek Załuski
Kraj produkcji:
Polska
Rok produkcji:
2019
Czas trwania:
82 minuty
c

Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę, wieszając liny poręczowe i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji, Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy.
Film został zrealizowany przy użyciu bardzo wymagającej techniki – kamera rejestruje poszczególne zdarzenia, tak jakby była jednym z członków wyprawy, nie ma tu ani głosu narratora, ani wypowiedzi do kamery. Taki zabieg powoduje, że widz szybko wczuwa się w rozgrywające dynamicznie wydarzenia, tak jakby sam uczestniczył w wyprawie. Obraz ten unaocznia nam, z jak potężnymi trudnościami przyszło się zmierzyć naszym himalaistom, pozwala też lepiej zrozumieć różną motywację poszczególnych uczestników wyprawy, a zwłaszcza podejście Denisa Urubki.
Po projekcji spotkanie z Mają Pietraszewską-Koper (muzyka) i Anną Filipow (montaż).

a

Seanse

wtorek, 17 grudnia 20:00


y

Polecamy również

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele, w thrillerze reżysera "Gwiezdnych wojen”. Nowoczesne i pełne czarnego humoru...
komedia/thriller