Rezerwacja 22 839 23 65

16. WPFG: Lądek Film Tour - Weight of Water

16. WPFG: Lądek Film Tour - Weight of Water
o

16. WPFG: Lądek Film Tour - Weight of Water

c

Opis filmu

TIERRA DEL VIENTO  W. Brytania 2017, reż. Laura Belinky, 18 min.
Patagonia to ziemia ogromnych przestrzeni i bezgranicznej urody. Eksplorując tę mityczną krainę, fotograf i artysta Eliseo Miciu dowiaduje się przy okazji sporo o samym sobie. Przy okazji możemy się dowiedzieć, ile starań trzeba dołożyć, by uchwycić ten jeden jedyny wymarzony kadr.

WEIGHT OF WATER  USA 2018, reż. Michael Brown, 79 min.
Historia o niewidomym sportowcu Eriku Weihenmayerze, który podejmuje się absolutnie nieprawdopodobnego wyzwania: przepłynięcia kajakiem Wielkiego Kanionu. Jego motywacją jest pragnienie doświadczenia ulotnego bycia tu i teraz, którego szuka tak wiele osób. „Trudno jest być w pełni obecnym w danym momencie czasu i przestrzeni, ponieważ przeszkadza nam strach i niepokój, które są w nas. Przypomina to oglądanie jakiegoś wydarzenia przez okno, zamiast uczestniczenia w nim” – mówi Erik. Grand Prinx na Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju w 2019 roku.

a

Seansey

Polecamy również

Na noże

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele, w thrillerze reżysera "Gwiezdnych wojen”. Nowoczesne i pełne czarnego humoru...
komedia/thriller