Kino Atlantic w swoim repertuarze łączy zarówno filmy niezależne, jak i komercyjne. Jest ostoją wielu festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych. W ostatnich latach odbywały się tu m.in.: Warszawski Festiwal Filmowy, Millenium Docs Against Gravity, Timeless Film Festiwal, Cinemaforum i Ukraina! Festiwal Filmowy. Kino regularnie gości uroczyste premiery polskich produkcji, godny uwagi jest także cykl „Za drzwiami Atlantica”, gdzie pokazom filmów towarzyszą spotkania z aktorami, reżyserami i innymi artystami.
Kino znajduje się przy zmodernizowanej i zielonej ulicy Chmielnej. Posiada cztery sale: A (158 miejsc), B (221 miejsc), C (259 miejsc) oraz D (156 miejsc). Właścicielem kina jest Instytucja Filmowa MAX-FILM. Obecnie Atlantic chce nawiązywać swoim klimatem do dawnych lat, chociażby odświeżonym logo bazowanym na napisie z dawnego neonu Kina Atlantic.

Historia
Kino Atlantic to najstarsze działające kino w Warszawie. Zostało otwarte w roku 1930 i było najnowocześniejszym kinem w stolicy. Jako pierwsze było przystosowane do projekcji filmów dźwiękowych. Przez ponad 90 lat funkcjonowania Atlantic odwiedzili tak znamienici goście jak prezydent Ignacy Mościcki czy marszałek Józef Piłsudski.
W czasie II Wojny Światowej kino uległo zniszczeniu, jednak udało się je odbudować oraz przekazać do ponownego użytku w 1945 roku. Na koniec lat 50 XX. wieku kino przeszło generalny remont. W tym czasie na fasadzie budynku zawisnął już kultowy dziś neon z napisem Atlantic. Uroczyste otwarcie zwieńczono pokazem polskiego filmu „Do widzenia, do jutra” w reż. Janusza Morgensterna. Od tego momentu Kino Atlantic było jednym z nowocześniejszych kin w Warszawie.
W mediach społecznościowych na bieżąco aktualizowane są informacje dotyczące działalności kina, a także specjalnych wydarzeń skierowanych do widzów Kina Atlantic.