Rezerwacja 24 367 65 00

Newsy

🎬 Spotkania Filmowe 🎬
✨ Pokaz specjalny ✨
🎞️ Sound of Metal (napisy)
📅 14. Czerwca

 

 

 Wyjątkowy pokaz filmowy w ramach Spotkań Filmowych oraz Klubu Filmowego w NoveKino Przedwiośnie w Płocku

"Sound of Metal"

Po seansie odbędzie spotkanie z Michałem Zawadzkim


14. czerwca (poniedziałek) godz. 18:00

 

Spotkania Filmowe
Sound of Metal

reżyseria: Darius Marder
scenariusz: Abraham Marder, Darius Marder

gatunek: dramat, romans
kraj produkcji: USA
rok produkcji: 2019
czas filmu: 120 minut

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.


W rozmowie udział wezmą:

Michał Zawadzki - muzyk perkusista, absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, był stypendystą Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie.

Prowadzi działalność artystyczną koncertując jako muzyk perkusista z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Wrocławską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orskiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Kaliską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Na stałe związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, gdzie w latach 2005 - 2016 pełnił funkcję Kierownika Orkiestry. Poza działalnością filharmoniczną jako muzyk solista, kameralista współpracuje między innymi z Wratislavia Trumpet Consort, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, gdzie skomponował muzykę do spektaklu „Mit o Sołnce i Swarożuycu” oraz do Szopki Płockiej dla Teatru Per Se. Współtworzy również Plock Percussion Duo, w ramach którego tworzy utwory na instrumenty perkusyjne oraz wykonuje oryginalne kompozycje z wykorzystaniem technik multimedialnych. Był także współzałożycielem płockiego zespołu Mazaki, z którym koncertował w Polsce oraz za granicą.

Brał udział w nagraniach – Missa Solemnis Sandomiriensis „Beati Mondo Corde” Wojciecha Mrozka z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Agata Szymczewska z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, IV i V Symfonia Krzysztofa Pendereckiego z POSI,  „Piosenki Płockie” z zespołem Mazaki. Od 2008 roku jest nauczycielem gry na instrumentach perkusyjnych związanym m.in. z MDK w Płocku, PSM I stopnia w Sierpcu, SM w Gąbinie, PSM w Lipnie. Od 2016r. jest dyrektorem PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku oraz OSM I i II st. w Płocku. W styczniu 2017 roku odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.


Michał Zawadzki

Spotkanie poprowadzi Anna Dymek - absolwentka polonistyki i nowego filmoznawstwa. Ceni kino, które zostawia w widzu emocjonalny ślad i jest inspirujące intelektualnie.
 
W ramach Klubu Filmowego zaproponujemy najciekawsze filmy festiwalowe, gatunkowe i arthousowe. Uczestnictwo w spotkaniach to także możliwość aktywnego ich oceniania i wymiany myśli. W dyskusjach po seansie wezmą udział widzowie oraz zaproszeni goście: pasjonaci kina oraz jego twórcy, filmoznawcy, specjaliści z różnych dziedzin. Choć film oparty jest na fikcji, wyostrza rzeczywistość, daje nam dostęp do najintymniejszych sfer ludzkiej duszy. Wierzymy, że wspólnie możemy zobaczyć i zrozumieć więcej. Pogłębione rozumienie kina, a tym samym świata i człowieka - taka jest główna idea naszego projektu.
 
Inicjatywę wspierają: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA.

Bilety po 15 złotych

Do nabycia w kasach kina lub przez Internet (e-bilet)


 

x

Newsy

y

Polecamy również

Bajkoranki: Skąd się biorą sny - dubbing

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona...
animowany/komedia/przygodowy

Ci, którzy życzą mi śmierci - napisy

New Line Cinema przedstawia thriller Ci, którzy życzą mi śmierci z Angeliną Jolie w roli głównej. Reżyserem filmu jest Taylor Sheridan. Nagrodzona Oscarem Jolie (Przerwana lekcja muzyki,...
thriller

Obecność 3: Na rozkaz diabła - napisy

Na rozkaz diabła to budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami....
horror

Tom and Jerry - dubbing

Jeden z najbardziej uwielbianych pojedynków w historii powraca w filmie Tima Story’ego Tom & Jerry. Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego...
animowany/komedia/przygodowy

Baner