Newsy
🎞️ Premiery i wydarzenia 🎞️📽️ od 28. Marca
NoveKino Przedwiośnie w Płocku zaprasza na premiery filmowe
Od 28. marca zapraszamy na premierę filmu sensacyjnego pt. "Fachowiec" w wersji z napisami.
Levon Cade porzucił swój zawód, aby pracować w budownictwie i być dobrym ojcem dla swojej córki. Ale kiedy znika miejscowa dziewczyna, zostaje poproszony o powrót do umiejętności, które uczyniły go mityczną postacią w mrocznym świecie kontrterroryzmu.
Druga propozycja to premiera polskiego filmu muzycznego i dokumentalnego pt. "Jesteśmy Żugajkami" w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego.
Film pokazuje, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach idola młodego pokolenia. Julia jest dla swoich fanów kimś więcej niż gwiazdą – jest doradcą, przewodnikiem i inspiracją. W swoich treściach porusza tematy ważne dla młodych ludzi – od walki z kompleksami po zdrowie psychiczne i radzenie sobie z presją otoczenia. Jednak bycie idolką w internecie nie jest łatwe. Każdy krok Julii jest śledzony, a każde jej słowo oceniane. Dokument ukazuje, jak wpływa to na jej psychikę, relacje z bliskimi i podejście do życia.
Muzyczno-taneczna opowieść o fenomenie popularnej i uwielbianej przez nastolatki Julii Żugaj. Influencerka, youtuberka i piosenkarka zbudowała w ciągu kilku lat jedną z największych i najbardziej oddanych społeczności internetowych.
W centrum filmu stoją one. Żugajki, które stworzyły wokół Julii swoistą subkulturę. Ich zaangażowanie, miłość i oddanie kontrastują z niekiedy brutalnym światem hejtu i krytyki, który dotyka zarówno Julię, jak i je same.
Trzecia propozycja to premiera polskiego filmu komediowego pt. "Wujek Foliarz" w reżyserii Michała Tylka.
Kuba uczestniczy w obowiązkowej terapii uzależnień, gdy zostaje porwany przez swojego ekscentrycznego wujka – fanatyka teorii spiskowych, wierzącego w bliski koniec świata. Wujek ze swoją ekipą dziennikarzy kanału „Prawda TV” chce wciągnąć go w swój tajny plan udowodnienia, że wybory na burmistrza zostały sfałszowane. Kuba, początkowo sceptyczny wobec obsesji wujka, odkrywa, że wsi grozi prawdziwa katastrofa ekologiczna i decyduje się działać. Dodatkowo sytuację komplikuje dawna miłość, Gośka. Wszystko to zmusza go do wzięcia spraw w swoje ręce i podejmowania decyzji, przed którymi do tej pory uciekał.
Czwarta propozycja to premiera polskiego filmu pt. "Jesteśmy Żugajkami" w reżyserii Dominika Montean-Pańków.
Nigdy nie wiesz, kiedy w Twoim życiu zmieni się wszystko. Jeden wypadek drogowy wywraca codzienność dojrzałego mężczyzny i uruchamia lawinę emocjonalnych zdarzeń, w które zaangażowana będzie cała jego rodzina. Inspirowany prawdziwą historią, poruszający film ze specjalizującego się w odkrywaniu nowych talentów Studia Munka, które dało polskim widzom nagrodzoną Złotymi Lwami w Gdyni „Cichą noc” oraz obsypane wyróżnieniami obrazy „Chleb i sól” czy „Supernova”. Oprócz wybitnego Jana Englerta, na wielkim ekranie zobaczymy: dwukrotnie nagrodzoną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Annę Romantowską, a także Michała Czerneckiego („Każdy wie lepiej”), Aleksandrę Popławską („Listy do M. 5”), Martynę Byczkowską („1670”), Marię Kowalską („Znachor”) i Marka Kalitę („Wataha”). Ułożone życie Tadeusza, emerytowanego ordynatora szpitala, zmienia się w mgnieniu oka, kiedy dochodzi do dramatycznego wypadku drogowego. Zamiast spokojnej i dobrze zaplanowanej „złotej jesieni życia” staje on w obliczu sytuacji, która przerasta zarówno jego jak i najbliższe mu osoby. Cień pada na jego małżeństwo, relacje z synem oraz zbliżające się wesele ukochanej wnuczki. Ponadto w życiu Tadeusza pojawi się kobieta, pod której wpływem ten zacznie podejmować zaskakujące decyzje. Z dnia na dzień atmosfera zaczyna się zagęszczać, emocje biorą górę, a przyszłość przestaje być tak pewna jak się wydawało.
Piąta propozycja to premiera polskiego filmu dokumentalnego pt. "21.37" w reżyserii Mariusza Pilisa. Pierwsze seanse filmowe zaplanowane od 2. kwietnia (Śr) w godzinach 11:00, 14:00 oraz 18:00.
21.37 to opowieść o nieprawdopodobnych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce po śmierci Jana Pawła II. To, czego doświadczyliśmy po 2 kwietnia 2005 r., było wielkie, niepowtarzalne i mistyczne. Nigdy wcześniej nie miało miejsca i zapewne już nigdy się nie wydarzy. Zatrzymał się czas, ustały kłótnie, Polacy zaczęli mówić lepszym językiem, nagle dostrzegli wokół siebie innych dobrych ludzi i dobre emocje. „Ujrzeliśmy naród w stanie świętości” – komentowano.
21.37 to film, który na zawsze zapisuje w historii tamte wydarzenia. To film, po którym trudno nie zadać pytań: Kim dla nas był człowiek, którego odejście potrafiło zatrzymać nasz świat i przenieść nas na wiele dni w inny wymiar? Kim my byliśmy wtedy i co się z nami stało po 20 latach? Przede wszystkim jednak 21.37 będzie dla widza pełnym wzruszeń i dobrych emocji doświadczeniem, wywołującym tęsknotę za pięknem tamtych dni.
W poniedziałek, 31. marca o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkową projekcje filmową w ramach Klubu Filmowego Spotkania Filmowe. Wyświetlony zostanie film czarna komedia pt. "Balkoniary" w wersji z napisami.
Bilety w cenie 18 złotych
Klub Filmowy Żółty Fotel
Balkoniary (napisy)
reżyseria: Noémie Merlant
scenariusz: Noémie Merlant
gatunek: czarna komedia
produkcja: Francja
czas trwania: 104 minut
- Freddy. Pudel nie z tej ziemi (dubbing)
- Elfy rozrabiają (dubbing)
- Śnieżka (dubbing)
- 100 dni do matury
- Ja jestem niepokalane poczęcie
- Przepiękne
- Nowokaina (napisy)
Bilety do nabycia w kasach kina lub online
Szczegóły na stronie kina w zakładce REPERTUAR