“W Samo Południe: seans dla seniora” to wyjątkowy cykl filmowy, odbywający się w kinie Wisła, w każdy wtorek nieprzerwanie od wielu lat. W ramach tej inicjatywy pragniemy stworzyć przyjazną przestrzeń, gdzie starsi widzowie mogą cieszyć się wyjątkowymi seansami filmowymi, dobranymi specjalnie z myślą o ich zainteresowaniach i potrzebach.
Każdy seans jest wzbogacony krótką prelekcją, wprowadzającą w tematykę filmu, a także konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. W naszym programie staramy się umieszczać najnowsze produkcje, w tym przedpremiery, a także urozmaicać wybrane seanse dyskusjami filmowymi, podczas którym seniorzy mogą podzielić się swoimi wrażeniami po projekcji. Jako kino przyjazne seniorom oraz aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym lokalnej społeczności wierzymy, że cykl jest okazją do zwiększenia zainteresowania filmem i kulturą wśród seniorów.
Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek
25 lutego o godz 12:00
zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu:
"BOGINI PARTENOPE"
bilety w cenie 14 zł tyko dla seniorów, pozostałe osoby płacą za bilet wg cennika tygodniowego
25 lutego o godz. 12:00 zapraszamy na pokaz filmu "BOGINI PARTENOPE".
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Włochy, Francja
Premiera: 14 marca 2025r.
Nowy film zdobywcy Oscara PAOLO SORRENTINO, jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, twórcy filmów „WIELKIE PIĘKNO”, „ONI”, „TO BYŁA RĘKA BOGA”.
Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.
Kipiąca zmysłowością opowieść o kobiecie, która świadoma swojej oszałamiającej urody, nad podziw i uwielbienie mężczyzn przedkłada własną wolność i ciekawość świata.
Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie. Od spotkanych na niej mężczyzn, amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości, uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami. Zanurzona w tętniącym żywiole neapolitańskiej codzienności nigdy nie daje się zdefiniować i ujarzmić.